top of page

Astaxanthin Astaksantin

Astaxanthin Astaksantin

CAS No: 472-61-7

Astaksantin, diyet takviyesi ve gıda boyası dahil olmak üzere çeşitli kullanımları olan bir keto-karotenoiddir.

Astaksantin, diyet takviyesi ve gıda boyası dahil olmak üzere çeşitli kullanımları olan bir keto-karotenoiddir. Beş karbon öncüsü, izopentenil difosfat ve dimetilallil difosfattan oluşan terpenler olarak bilinen daha geniş bir kimyasal bileşik sınıfına aittir. Astaksantin Doğanın en güçlü antioksidanlarından biri, birçok kronik hastalığa neden olan inflamatuar bileşikleri azaltmak için çalışır ve onu çok güçlü bir doğal anti-inflamatuar yapar. Doğal astaksantin, serbest radikalleri ve hücre hasarını kontrol ederek vücuttaki iltihabı azaltma yeteneğine sahiptir. İnanılmaz bir antioksidandır, mevcut diğerlerinden çok daha güçlüdür.

Fosfatidilkolin Astaksantin ve diğer birçok karotenoid yağda çözünür, bu nedenle astaksantinin biyoyararlanımını arttırmak için fosfatidilkolin dahil edilmiştir. Bu tür fosfolipidlerin, tek başına Astaksantine kıyasla emilimi yaklaşık 12 kat arttırdığı gösterilmiştir. Sinir hücresi fonksiyonunu korumak için fosfatidilkolin gerekir ve astaksantin, fosfatidilkolini zararlı oksidasyondan korur.

Zeytinyağı Astaksantin, yağın emilmesini gerektiren, yağda çözünen bir karotenoiddir. Zeytinyağı, emilimi optimize etmek için Astaksantin molekülüne bağlanmak için sağlıklı bir yağ kaynağı olarak her kapsüle dahil edilmiştir.

E Vitamini Yumuşak jellerimiz, astaksantin ömrünü uzatmak için kullanılan az miktarda doğal E vitamini içerir. Bir fedakar antioksidan görevi görür ve formülü stabilize etmeye yardımcı olur.

bottom of page