top of page

Avobenzone

Avobenzone

CAS No:

Avobenzon, dibenzoil metan türevidir. Yağda çözünen bir bileşendir. Avobenzone, daha geniş dalga boylarında ultraviyole ışığı emme yeteneğine sahiptir.

Avobenzon, dibenzoil metan türevidir. Yağda çözünen bir bileşendir. Avobenzone, daha geniş dalga boylarında ultraviyole ışığı emme yeteneğine sahiptir. Geniş spektrumlu güneş kremleri olarak kullanılan ticari olarak satılan birçok güneş kremine dahildir. ... Avobenzonun maksimum 357 nm absorpsiyonu vardır Avobenzon yaygın olarak tüm UVA ışınlarını engellemek için kullanılır ve fiziksel güneş kremlerinde "dengesiz" olarak rapor edilir.

Kendi başına, bileşen ışığa maruz kaldığında dengesizleşir. Bununla mücadele etmek için, avobenzonu stabilize etmek için genellikle diğer bileşenlerle (meksoril gibi) eşleştirilir.

Birçok ülkede avobenzon, özellikle çinko oksit ve titanyum dioksit ile kombinasyon halinde kullanılır, ancak Amerika Birleşik Devletleri'nde kombinasyona izin verilmez.

Geniş spektrumlu güneş kremlerinde bulunurken, genellikle diğer kimyasallarla birleştirilir, çünkü avobenzon tek başına ışığa maruz kaldıktan sonraki bir saat içinde filtreleme yeteneklerinin yüzde 50 ila 90'ını kaybeder. Avobenzone, ışınları emerek ve cilde daha az zarar veren enerjiye dönüştürerek zararlı UV ışınlarına karşı korumaya yardımcı olan bir ultraviyole filtresidir. Avobenzon ayrıca yağda çözünür, bu nedenle diğer aktif bileşenlerle kolayca birleşebildiği için birçok tezgah üstü güneş kreminde kullanılmıştır.

Bununla birlikte, Avobenzone güneşte bozunur ve yaklaşık 30 dakikalık koruma raf ömrüne sahiptir. Bütün gün kumsalda uzanmak isteyen ve sadece saatte tekrar başvurmaya meyilli insanlar için biraz balık gibi görünüyor. Bu kısa ömürle mücadele etmek için birçok şirket, Avobenzone'u stabilize etmek ve UV ışınlarına maruz kaldığında daha uzun süre dayanmasını sağlamak için başka formüller ekler (daha fazlası için). Bu yıla kadar, kimyasalın toksisitesi hakkındaki endişelere rağmen, maddenin güneş kremlerinde mükemmel derecede iyi olduğu düşünülüyordu.

bottom of page