top of page

EFKA 4663

EFKA 4663

CAS No:

EFKA® FA 4663, kaplamalar, boyalar, baskı mürekkepleri ve diğer benzer yüzey kaplamaları için bir dağıtıcı ve öğütme yardımcısı, çökelme önleyici ve yüzdürme önleyici maddedir.

EFKA® FA 4663, kaplamalar, boyalar, baskı mürekkepleri ve diğer benzer yüzey kaplamaları için bir dağıtıcı ve öğütme yardımcısı, çökelme önleyici ve yüzdürme önleyici maddedir. Aynı zamanda organik olarak modifiye edilmiş bentonit için jelleştirici bir yardımcıdır. Efka® SL 3034, organik olarak modifiye edilmiş polisiloksan içeren bir florokarbondur. Su bazlı, hotmelt, solvent bazlı, reaktif ve radyasyonla kürlenen yapıştırıcılarda ve dolgu macunlarında ıslatıcı olarak kullanılır. Efka® SL 3034, alt tabakanın yetersiz temizlenmesi, kir parçacıkları veya uyumsuz maddeler (köpük önleyiciler veya silikon yağları), geliştirilmiş yüzey pürüzsüzlüğü ve geliştirilmiş kayma nedeniyle oluşan kraterleri önler. Önerilen kullanım düzeyi toplam formülasyonda %0.05-0.2'dir. 4 yıl raf ömrü vardır.
EFKA® FA 4663, kaplamalar, boyalar, baskı mürekkepleri ve diğer benzer yüzey kaplamaları için bir dağıtıcı ve öğütme yardımcısı, çökelme önleyici ve yüzdürme önleyici maddedir. Aynı zamanda organik olarak modifiye edilmiş bentonit için jelleştirici bir yardımcıdır. Bu ürün, daha yüksek aromatiklerde çözünmüş amin türevleri ile bir polikarboksilik asidin elektronötral tuzunun %50'lik bir çözeltisidir. EFKA® FA 4663, susuz kaplamalar için neredeyse evrensel olarak uygulanabilir bir katkı maddesidir. Özellikle alkid reçineleri, alkid / melamin reçineleri, akrilik ve epoksi reçineleri, klorlu kauçuk, keten tohumu yağı / stand yağı vb. bazlı sistemlerde değerini kanıtlamıştır. Hidroksil grupları içeren bazı lineer bağlayıcılar (örn. Bayer'den Desmophen® türleri) ) ürünümüzle birlikte kullanıldığında tiksotropi oluşabilir.

bottom of page