FIBERSOL-2

FIBERSOL-2

CAS No:

Fibersol-2 sindirime dirençli maltodekstrin, yüzde 90 diyet lifi içeren düşük kalorili bir hacim artırıcı olarak işlev gören çözünür bir mısır lifidir.

Fibersol-2 sindirime dirençli maltodekstrin, yüzde 90 diyet lifi içeren düşük kalorili bir hacim artırıcı olarak işlev gören çözünür bir mısır lifidir. Fibersol-2 Bir ürünün istenen özelliklerini korumak veya geliştirmek için çeşitli gıda uygulamalarında minimum formülasyon ayarlamaları ile kullanılabilir. Fibersol-2, önemli seviyelerde bile tadı veya viskoziteyi etkilemez. Fibersol-2, sindirime dirençli maltodekstrin, mısır nişastasının kontrollü enzimatik hidrolizi için tescilli bir yöntemle üretilen spreyle kurutulmuş bir tozdur. Fibersol-2 İnsan sindirim sisteminin enzimleri tarafından sindirilmeyen çok sayıda nişasta bağlantısına sahiptir. Fibersol-2 Gıda ve İlaç İdaresi tarafından GRAS (genellikle güvenli olarak kabul edilir) olarak kabul edilmiştir ve Ortodoks Birliği tarafından Kosher ve Pareve sertifikasına sahiptir. Sindirime dirençli maltodekstrin olan Fibersol-2'nin çeşitli fonksiyonel, fiziksel ve duyusal özellikleri, yiyecek ve içecek uygulamalarına fırsatlar getirecektir. Fibersol-2

Çözünür Diyet Lifi:
Fibersol-2, %90 minimum kuru katı bazlı çözünür diyet lifidir (AOAC yöntemi #2001.03 uyarınca) ve mevcut en ekonomik lif kaynaklarından biridir. Fibersol-2 sindirime dirençli maltodekstrin, American Association of Cereal Chemists (AACC) tarafından yayınlanan beslenme etiketleme amaçlarına yönelik diyet lifi tanımını analitik olarak karşılamaktadır. Besinsel olarak, Fibersol-2, Tıp Enstitüsü tarafından 2002 Lif için Diyet Referans Alımları Raporunda* belirlenen diyet lifini tanımlamak için kabul edilen kriterleri karşılar. Fibersol-2, her tür içecek, işlenmiş gıda, kültürlü süt ürünleri, dondurulmuş sütlü tatlılar, şekerlemeler, diyet takviyeleri ve çok daha fazlasına kolayca dahil edilebilen bir lif bileşenidir.

Renk: Kirli beyaz toz; %10'luk solüsyonda berrak, şeffaf; hem enzimatik hem de enzimatik olmayan esmerleşmeye direnir.
Lezzet: Lezzet yok, temiz
Çözünürlük: 20°C'de %70'e (a/a) kadar suda çözünür
Dağılabilirlik: Mükemmel
Higroskopiklik: Çok düşük
Kararlılık: Asit, ısı/imbik işleme ve donma/çözülme kararlılığı
Viskozite: Çok düşük; 15 cps, 30°C'de %30 solüsyon
Tatlılık: Düşük, tatlılık yok
Toplu Yoğunluk: Yaklaşık. 0,48 g/ml (30 lbs. fit küp)
Tipik Kimyasal Özellikler
Suda çözünür diyet lifi*: %90 minimum kuru katı esası (AOAC yöntemi #2001.03 uyarınca)**
Nem: maksimum %6
Protein: Yok
Yağ: Yok
Kül: maksimum %0,2
DE: 8 -12.5
Asitlik: pH 4.0-6.0
Fibersol-2, sindirime dirençli maltodekstrin, bir diyet lifidir. Bu sınıflandırma, hem Amerikan Tahıl Kimyagerleri Birliği'nin hem de Ulusal Bilimler Akademisi'nin Gıda ve Beslenme Kurulu'nun (NAS) diyet lifi tanımlarıyla uyumludur. Her iki durumda da, sindirime dirençli maltodekstrin olan Fibersol-2, "dirençli maltodekstrin" olarak sınıflandırılır ve her iki durumda da "dirençli maltodekstrin" bir diyet lifi olarak sınıflandırılır.

** Nisan 2001'de AOAC, sindirime dirençli maltodekstrini ölçen analitik metodolojiyi (“Enzim-Gravimetrik ve LC Kombinasyonu ile Seçilmiş Gıdalarda Toplam Diyet Lifi ve Dirençli Maltodekstrin Belirleme”, AOAC yöntemi # 2001.03) resmi olarak onayladı.