top of page

Kalsin Kaolin

Kalsin Kaolin

CAS No:

Kaolin veya yaygın olarak adlandırıldığı gibi "çin kili", granit kayaların hidrotermal ayrışmasıyla milyonlarca yıl boyunca oluşan hidratlı alüminyum silikat kristalli bir mineraldir.

Kaolin veya yaygın olarak adlandırıldığı gibi "çin kili", granit kayaların hidrotermal ayrışmasıyla milyonlarca yıl boyunca oluşan hidratlı alüminyum silikat kristalli bir mineraldir. Sulu kaolin, ince parçacık boyutu, plaka benzeri veya katmanlı parçacık şekli ve kimyasal eylemsizliği ile karakterize edilir. Kalsin Kaolin Metakaolin, çimento esaslı ürünlerde kullanılmak üzere amorf bir puzolanik beyaz mineral katkı maddesi oluşturmak için kaolinin kalsinasyonu ile üretilir. Kalsine kaolin, ultra ince doğal kaolinin bir fırında yüksek sıcaklıklara ısıtılmasıyla üretilen susuz bir alüminyum silikattır. Kalsin Kaolin Kalsinasyon işlemi beyazlığı ve sertliği arttırır, elektriksel özellikleri iyileştirir ve kaolin parçacıklarının boyut ve şeklini yaşlandırır.

Imerys, seramik, kozmetik, kağıt ve ambalaj, boya, ilaç, plastik ve kauçuk gibi çeşitli sektörlerde müşteri performansını optimize etmeye yardımcı olmak için çok çeşitli yenilikçi ve sürdürülebilir mühendislik kaolin bazlı çözümler sunar. FİZİKİ OZELLİKLERİ
Yüksek parlaklık
aşındırıcı olmayan
Doğal olarak ince parçacıklar
Refrakter, kalsinasyondan sonra beyaz kalır
Zayıf iletkenlik (ısı ve elektrik)
Hidrofilik ve suda kolayca dağılır

bottom of page