top of page

Magnezyum oksit heavy E530

Magnezyum oksit heavy

CAS No: 1309-48-4

AĞIR MAGNEZYUM OKSİT, mükemmel sıkıştırma özelliklerine sahip, son derece saf ve yoğun bir magnezyum oksittir.

AĞIR MAGNEZYUM OKSİT, mükemmel sıkıştırma özelliklerine sahip, son derece saf ve yoğun bir magnezyum oksittir. Deniz kaynaklı, minimum %98 magnezyum oksit içeriğini garanti eder. Diyet takviyelerinde yoğun bir magnezyum kaynağı ve dolgu maddesi olarak kullanılabilir. AĞIR MAGNEZYUM OKSİT, onu mükemmel bir dolgu maddesi yapan diğer ağır magnezyum oksitlerinkinden çok daha yüksek, son derece yüksek bir kütle yoğunluğuna sahiptir.

AĞIR MAGNEZYUM OKSİT, standart ağır magnezyum oksitler 0.25 g/l'ye yakın olduğunda 1 g/mL civarında bir kütle yoğunluğuna sahiptir.

Granül formu işlemeyi çok kolaylaştırır: granüller nakliyeden kaynaklanan sürtünmeye karşı dayanıklıdır ve parçalanıp toza dönüşmezler.

Açıklama
AĞIR MAGNEZYUM OKSİT'imiz, özellikle tabletler ve kapsüller olmak üzere takviye formülasyonu için çeşitli faydalar sunar. Çubuklarda da kullanılabilir.

Küçük günlük doz:
Yüksek yoğunluğu ve magnezyum içeriği sayesinde, AĞIR MAGNEZYUM OKSİT ile yapılan tabletler ve kapsüller, daha küçük bir dozda önemli miktarda magnezyum getirebilir.

Deniz kökenli:
AĞIR MAGNEZYUM OKSİT içindeki magnezyum deniz kaynaklı olduğundan, tüketici dostu etiketlere yönelik mevcut talebe cevap vermek için iyi bir şekilde uyarlanmıştır.

E-numarası ile uyumlu:
AĞIR MAGNEZYUM OKSİT, gıda takviyeleri de dahil olmak üzere gıda uygulamaları için geçerli olan mevcut E530 saflık kriterlerine uygundur.
AĞIR MAGNEZYUM OKSİT ayrıca EP (Avrupa Farmakopesi) uyumludur.

Formüle edilmesi ve işlenmesi kolaydır:
AĞIR MAGNEZYUM OKSİT kullanılarak yapılan sıkıştırma, özellikle magnezyum oksit gibi aşındırıcı partiküllerle tabletleme makinelerinin aşınmasını ve yıpranmasını yavaşlatan iyi bir tablet sertliği korunurken düşük sıkıştırma kuvvetiyle yapılabilir. Diğer magnezyum oksit ile karşılaştırma verileri, tabletleme işlemlerinde üstünlüğü göstermektedir.
İyi akışkanlığı ve çok yüksek yoğunluğu, onu kapsül doldurma için mükemmel bir seçim haline getirir.
Formülasyonların homojenliği, spesifik partikülleri nedeniyle de geliştirilmiştir.

bottom of page