Pemulen TR 2 NF

Pemulen TR 2 NF

CAS No:

Pemulen ™ TR-2 NF polimeri için geçerli eş anlamlılar: karbomer, karboksipolimetilen

Polimerizasyon / Artık çözücü: Etil asetat ve sikloheksanın birlikte çözücü karışımı

Pemulen ™ TR-2 NF polimeri için geçerli eş anlamlılar: karbomer, karboksipolimetilen

Polimerizasyon / Artık çözücü: Etil asetat ve sikloheksanın birlikte çözücü karışımı

Ana Özellikler:
emülgatör
Yoğunlaştırıcı / reoloji değiştirici
Ek özellikler:
biyo-yapışkan madde
Aşağıdaki dozaj formlarında kullanılması önerilir:
Yarı katılar ve jeller
Aşağıdaki pazarlarda/uygulama yollarında kullanılması önerilir:
Topikal ilaç dağıtımı
Oftalmik ilaç dağıtımı
Pemulen ™ TR-2 NF polimeri, aşağıdaki monografların güncel baskısında belirtilen limitleri karşılamaktadır:
Karbomer Kopolimer Tip A için Birleşik Devletler Farmakopesi / Ulusal Formüler (USP / NF) monografı
Kullanım seviyeleri:
Topikal emülsiyonlar: ağırlıkça %0.2-0.4
Diğer topikal: ağırlıkça %0.5-3. Pemulen ™ TR-2 NF polimer, ağırlıkça %50'ye kadar yağı emülsiyon haline getirebilen birincil su içinde yağ emülsiyonlaştırıcıdır. Birçok Carbopol® polimeri gibi bir emülsiyon stabilizatörü değil, bir emülsiyon oluşturucudur. Pemulen™ TR-2 NF polimeri, tahriş edici yüzey aktif maddeler kullanılmadan, yüksek sıcaklıklarda bile, polimerin çok düşük kullanım seviyelerinde (ağırlıkça %0.3'ten az) kalıcı emülsiyonların formüle edilmesini sağlayabilir.

Pemulen ™ polimerlerine dayalı emülsiyonlar cilt üzerinde tıkayıcı bir tabaka oluşturarak topikal ilacı düşük tahriş edici losyonlar ve zarif cilt hissi veren kremler şeklinde sunar. Pemulen ™ TR-2 NF polimer, iyonik bileşenlere sahip yüksek berraklıkta topikal jeller için de kullanılabilir.

Genel olarak Pemulen: Pemulen™ polimerik emülsiyonlaştırıcılar, alil pentaeritritol ile çapraz bağlanmış akrilik asit ve C10-C30 alkil akrilatın yüksek moleküler ağırlıklı kopolimerleridir. Bu farmasötik eksipiyanlar, stabil su içinde yağ emülsiyonları oluşturmak için etkili emülsiyonlaştırma özellikleri sağlar. Pemulen polimer eksipiyanları hem hidrofilik hem de hidrofobik kısımlar içerir ve mükemmel jel oluşturan polimerler olarak hizmet eder, askıdaki yağ damlacıkları etrafında bir ağ oluşturur ve genellikle ek yüzey aktif maddelere ihtiyaç duymadan olağanüstü emülsiyon stabilitesi sağlar.

Bu farmasötik eksipiyan emülgatörleri, topikal ilaç dağıtımı, transdermal ilaç dağıtımı ve oftalmik ilaç dağıtımı gibi diğer mukozal uygulamalarda kullanım için idealdir. Pemulen polimerleri, düşük tahriş edici kremler ve losyonlar oluşturmaya yardımcı olur, optimum estetik, his ve membrana ilaç penetrasyonu ve ayrıca etkili, tahriş edici olmayan emülsiyon göz damlaları sağlar. Pemulen akrilik asit polimer eksipiyanları ayrıca, çözünmeyen partiküllerin süspansiyonu ve stabilizasyonuna izin vermek için viskozite oluşturma ve yüksek verim değeri sağlar.