Poligliserol polirisinoleat PGPR E476

Poligliserol polirisinoleat PGPR E476

CAS No:

Gıda katkı maddesi olarak kullanıldığında poligliserol polirisinoleat (PGPR; E 476). Ek olarak, poligliserol polirisinoleatın kullanım koşullarının

Gıda katkı maddesi olarak kullanıldığında poligliserol polirisinoleat (PGPR; E 476). Ek olarak, poligliserol polirisinoleatın kullanım koşullarının değiştirilmesine yönelik bir başvuru dosyasının ardından, Avrupa Komisyonu Panel'den önerilen kullanım süresinin uzatılmasının güvenliğini değerlendirmesini talep etti.

Panele, gıda katkı maddesinin yeniden değerlendirilmesi için yeni sunulan bir dosya verilmedi ve değerlendirmesini önceki değerlendirmelere ve incelemelere, o zamandan beri mevcut olan ek literatüre ve kamuya açık bir veri çağrısının ardından mevcut olan verilere dayandırdı. Panel, önceki değerlendirmelerin dayandığı tüm orijinal çalışmaların panel tarafından yeniden değerlendirilmeye uygun olmadığını kaydetti.

PGPR (E 476) 1333/2008 (EC) Sayılı Tüzüğün Ek II ve Ek III'üne göre Avrupa Birliği'nde (AB) bir gıda katkı maddesi olarak yetkilendirilmiştir ve 231 Sayılı Komisyon Tüzüğünde (AB) belirli saflık kriterleri tanımlanmıştır. /2012.Poligliseril-3 polirisinoleatlar, poligliseril-3 risinoleatlar
Bu emülgatör (E 476) risinoleik asit ve gliserolden (hint yağından) üretilir ve hem kozmetikte hem de farmasötik ve gıda endüstrilerinde kullanılır. Cilt dostudur ve neredeyse tahriş potansiyeli yoktur.