Salzsaure CAS No 7647-01-0

hidroklorik asit (HCl)

CAS No: 7647-01-0

Salzsaure Saf hidroklorik asit (HCl), sulu bir gaz halinde hidrojen klorür çözeltisi olan kimyasal bir bileşiktir. Salzsaure Güçlü kostik özelliklere, keskin, keskin bir kokuya ve renksiz ila sarımsı bir renge sahiptir. Salzsaure Saf hidroklorik asit, klorun hidrojende yanması ve ayrıca ortaya çıkan hidrojen klorürün suda absorpsiyonu yoluyla elementlerin doğrudan sentezinin bir sonucu olarak üretilir.

Salzsaure Saf hidroklorik asit (HCl), sulu bir gaz halinde hidrojen klorür çözeltisi olan kimyasal bir bileşiktir. Salzsaure Güçlü kostik özelliklere, keskin, keskin bir kokuya ve renksiz ila sarımsı bir renge sahiptir. Saf hidroklorik asit, klorun hidrojende yanması ve ayrıca ortaya çıkan hidrojen klorürün suda absorpsiyonu yoluyla elementlerin doğrudan sentezinin bir sonucu olarak üretilir. Ürün, %37 - %38 konsantrasyonda bir çözelti halinde pazarlanmaktadır.
Salzsaure
Sentetik kökenli hidroklorik asit, sentez tesislerinde üretim yönteminden (klorun hidrojen içinde yanması) kaynaklanan düşük kontaminasyon içeriği nedeniyle çok yüksek bir kalite ile karakterize edilir. En kaliteli ürün, Ulusal Halk Sağlığı Enstitüsü (PZH) tarafından onaylanmış bir hijyen sertifikasına sahiptir.
Salzsaure
Saf hidroklorik asit, su arıtımı için amaçlanan maddenin kullanımına ilişkin Avrupa standardı EN939'un gereksinimlerini karşılar. Bu kadar iyi kalitedeki ürün, gıda endüstrisi, kozmetik endüstrisi gibi çok zorlu endüstrilerde ve ayrıca endüstriyel su ve insan tüketimi için su işleme proseslerinde kullanılmaktadır.
Salzsaure
Hidroklorik asit, üretim tesislerinin yıkanmasında veya deterjan, dezenfektan ve yağ ayırıcılarda kullanılan suyun asitlik düzenleyicisi olarak kapalı sirkülasyonda dozajlamada kullanılır. Hidroklorik asit, gıdalarda asitlik düzenleyici olarak da kullanılabilir (E507). Ajan, özellikle şekerleme, lor peyniri, tabakalı peynir, yoğurt, meyve suları, şuruplar, bira, işlenmiş tahıl ürünleri, diyet gıdaları, baharatlar ve çocuklar ve bebekler için gıda imalatında daha küçük miktarlarda dozlanır. Kozmetik sektöründe hidroklorik asit, kozmetik üretiminde kullanılan suyun pH değerinin düzenleyicisi olarak kullanılmaktadır. Daha küçük miktarlarda saç boyalarına ve açıcılara katkı maddesi olarak da kullanılabilir. Tüketim amaçlı su işleme proseslerinde ve proseslerde kullanılan pıhtılaştırıcıların üretiminde pH düzenleyici olarak kullanılır. Hidroklorik asit ayrıca klor-alkali üretiminde de kullanılır - membran elektroliz sistemlerinde membranların rejenerasyonunda ve tuzlu suyun asitleştirilmesinde yer alır. Enerji teknolojisinde, iyon değiştiricileri rejenere etmek ve endüstriyel su işleme proseslerinde pH değerini düzenlemek için kullanılır. Salzsaure

Ayrıca hidroklorik asit endüstriyel kimyasallar, ev kimyasalları, kireç ve dezenfektanlar, zirai kimyasalların üretiminde ve ayrıca inşaat sektöründe yaygın olarak kullanılmaktadır. Laboratuvar amaçlı kimyasal reaktifler de saf hidroklorik asitten üretilir.
Salzsaure
İlaç endüstrisinde ürün, askorbik asit ve p-aminobenzoik asit gibi ilaçları sentezlemek için kullanılır. Madencilikte, çelik, alüminyum, titanyum ve magnezyumun aşındırılması için metal işleme ve madencilikte cevherleri çıkarmak için hidroklorik asit kullanılır. Elektrokaplama ve çinko işlerinde metallerin yüzeyini temizlemek için kullanılır, ancak rafinasyon işlemlerinde biyoyakıt, yağ ve madeni yağ üretiminde kullanılır.
Salzsaure
Garber ticaretinde deri yüzeylerden yağları kesmek için hidroklorik asit kullanılır. Tekstil sektöründe ağartmadan hemen önce temizleme işleminde pamuğun içindeki alkali kalıntıları nötralize etmek için kullanılır.
Salzsaure
Hidroklorik asit ve nitrik asidin bir kombinasyonu olan “aqua regia” üretiminde de kullanılır.