Zonyl 9986 PTFE

Zonyl 9986 PTFE

CAS No:

Zonyl 9986 (PTFE) diğer malzeme ve sistemlerde katkı maddesi olarak kullanılan reçine.

Zonyl 9986 (PTFE) diğer malzeme ve sistemlerde katkı maddesi olarak kullanılan reçine.

Zonyl 9986 PTFE tanecikli ve ince tozların aksine, Zonyl ™ mikro tozları:

Zonyl 9986 2 ila 20 µm arasında değişen küçük partikül boyutları
Düşük moleküler ağırlık
Farklı parçacık şekilleri ve morfolojisi
Geniş bir sıcaklık aralığında kullanıma izin veren çok yönlülük
Nasıl işlendiklerine ve işlendiklerine bağlı olarak, bu mikro tozlar yapışmaz özellikler sağlar ve kayganlığı, aşınma direncini ve güçlendirme özelliklerini geliştirir.Zonyl 9986

Zonyl ™ mikro tozları, öncelikle aşağıdakileri yapabilen diğer katı veya sıvı malzemelerle karışımlarda mikro toz olarak kullanılmak üzere tasarlanmıştır:
Zonyl 9986
Aşınma direncini artırın
Sürtünme katsayısını ve mekanik aşınmayı azaltın
Yüzey kirliliğini azaltın
Görünümü değiştir
Zonyl™ Mikro Tozların Özellikleri ve Faydaları
Çok çeşitli endüstriler, ana bilgisayarlara PTFE'nin daha benzersiz özelliklerinden bazılarını aşılama yetenekleri gibi belirli faydalar için Zonyl ™ mikro tozlarına bağlıdır.
Zonyl 9986
Bazı uygulamalar şunları içerir:
Zonyl 9986
Dişliler gibi termoplastik parçalar, geliştirilmiş aşınma direncinden, azaltılmış sürtünmeden ve yapışma-kayma davranışının ortadan kaldırılmasından yararlanır.
Elastomer contaların kullanıldığı çeşitli ortamlarda, gelişmiş yırtılma ve aşınma direnci görülür.
Litografik, fleksografik ve gravür mürekkepleri daha iyi görüntü koruması ve daha yüksek üretkenlik sağlar.
Çok amaçlı katı yağlayıcılar, Zonyl ™ mikro tozlarını tek başına toz halinde veya macun veya sprey halinde kullanabilir. Toz, su veya organik çözücüler içinde dağıtıldığında, doğrudan veya katkı maddesi kullanımı için başka bir seçenek sunar. Macun formunda, zorlu ortamlarda aşınma yüzeylerini koruyabilir ve yüksek performanslı dolgu macunlarının performansını iyileştirebilir.
Zonyl 9986
Chemours, düşük moleküler ağırlıklarından dolayı Zonyl ™ mikro tozlarının kalıplama veya ekstrüzyon tozları olarak kullanılmamasını tavsiye eder. Bireysel ürün teknik veri sayfalarında güvenli kullanım ve kullanım hakkında daha fazla bilgi edinin.
Zonyl 9986
Doğru Zonyl ™ Mikro Tozunu Seçme
Zonyl ™ mikro tozlar, istenen son ürünlerin sürecini ve performansını etkileyen özelliklere sahip bir dizi ürün sınıfında gelir.
Zonyl 9986
Aşağıdakiler de dahil olmak üzere, doğru katkı maddesini seçmeyi etkileyen birçok faktör vardır:
Zonyl 9986
Parçacık boyutu, dağılımı ve formu
dağılabilirlik
Yüzey alanı
FDA uyumluluğu / EEC gıda onayı
Evrensel Formül Yok
Plastik, mürekkep ve elastomer endüstrileri, geniş bir ürün yelpazesi üretmek için birçok proses kullanır. Bu işlemlerdeki veya ana malzemelerdeki küçük farklılıklar bile, istenen sonucu elde etmek için farklı toz özellikleri gerektirebilir. Zonyl ™ mikro tozlar, ana malzemelerin etkinliğini artırmak ve çeşitli uygulama ihtiyaçlarını karşılamak için toz özelliklerinin doğru kombinasyonunu sağlar.
Zonyl 9986
Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki tabloya bakın. Özel sektör ve uygulama ihtiyaçlarınızı görüşmek için lütfen bizimle iletişime geçin.