top of page

Fucogel 1 5 P Biosaccharide Gum 1

Cas Number: 194237-89-3

Fucogel® 1.5P, GDO'lu olmayan bitkisel substratlardan bakteriyel fermantasyonla elde edilen yüksek moleküler ağırlığa sahip bir anyonik polisakkarittir. L-fukoz, D-galaktoz ve galakturonik asit içerir ve suda %1 (w/w) oranında solüsyon halinde kullanılır. Kozmetik endüstrisinde evrensel ve çok işlevli bir referans olarak tanınan Fucogel®, cilt sağlığına kolay ve hızlı bir şekilde erişmek için hem temel aktif hem de duyusal özelliklere sahiptir. Formülasyonu kolay, saç ve cilt ihtiyaçlarını eriten, her türlü formül ve uygulamaya uygun, rahatlık ve yumuşaklık arttırıcı Fucogel®, aynı zamanda yüksek performansıyla da öne çıkıyor: kısa süreli yatıştırıcı, nemlendirici, yaşlanmayı geciktirici, yeniden yapılandırıcı ve dokunsal ajan. Fucogel® biyolojik etkinliğini derideki fukoz reseptörlerine olan afinitesinden ve aynı zamanda ASIC yolu yoluyla nöronal duyarlılığı modüle etme konusundaki eşsiz yeteneğinden alır. Fucogel 1.5P, Fukoz açısından zengin bir anyonik polisakkarittir. Fucogel 1.5P, kozmetik formülasyonlara yatıştırıcı, nemlendirici, yaşlanma karşıtı, yeniden yapılandırma, dokunma ve saç yumuşatma faydaları sağlayabilen suda çözünür, çok işlevli bir bileşendir.


Fucogel 1.5P, Fukoz açısından zengin bir anyonik polisakkarittir. Fucogel 1.5P, biyoteknolojik fermantasyon yoluyla bitkilerden elde edilen ham maddelerden üretilir ve yüksek kontrollü bir viskoziteye sahiptir. Fucogel 1.5P, kozmetik formülasyonlarda aşağıdaki faydaları sağlayabilen suda çözünür, çok işlevli bir bileşendir:


Yatıştırıcı - Kısa süreli yatıştırıcı etki

Nemlendirici - Gecikmeli nemlendirme etkisi; Hyaluronik Asit ile birlikte kullanıldığında tamamlayıcı hidrasyon etkisi

Yaşlanma Karşıtı - Epidermal Sirtuin-1'in Uyarılması

Yeniden Yapılandırma - Keratinosit farklılaşmasının uyarılması

Dokunma - Formülasyon hissini iyileştirebilir, yumuşak bir dokunuş ve pürüzsüz bir his sağlar

Pürüzsüzleştirici - Hasarlı saçlarda pürüzsüzleştirici etki

Kimyasal Tanımı: Aqua, Biosaccharide Gum-1


Biyosakkarit Sakız-1. Solabia'dan Fucogel® 1.5P, yatıştırıcı, nemlendirici, yaşlanma karşıtı, duyusal güçlendirici ve yeniden yapılandırma maddesi olarak işlev görür. Galakturonik asit, L-fukoz ve D-galaktozdan oluşan, bakteriyel fermantasyon ile elde edilen lineer yapıda, anyonik bir polisakkarittir. Hem cilt yüzeyinde hem de saç üzerinde bir film oluşturma ve ayrıca su moleküllerini yakalama kabiliyeti göz önüne alındığında, anında ve kalıcı nemlendirme ve yeniden yapılandırma özelliklerine sahip olup, olağanüstü bir duyusal güçle birlikte kozmetik formüle sırasında ve sonrasında rahatlık ve yumuşaklık sağlar. başvuru. Koruyucu olarak fenoksietanol içerir. Fucogel® 1.5P cilt bakımı ve saç bakım formülasyonlarında kullanılır. Çin onaylı. TANIM:

Fucogel®, GDO'lu olmayan bitkisel substratlardan bakteriyel fermantasyon ile elde edilen yüksek moleküler ağırlığa (1.106 Da) sahip bir anyonik polisakkarittir. L-fukoz, D-galaktoz ve galakturonik asit içerir ve suda (Fucogel® 1.5P, Fucocert®) %1 (a/a) solüsyon halinde veya non-engelli toz şeklinde kullanılır. -GDO maltodekstrin taşıyıcı (Fucogel® Powder).


HAREKET MEKANİZMASI:

Kozmetik endüstrisinde evrensel ve çok işlevli bir referans olarak tanınan Fucogel®, cilt sağlığına kolay ve hızlı bir şekilde erişmek için hem temel aktif hem de duyusal özelliklere sahiptir. Formülasyonu kolay, saç ve cilt ihtiyaçlarını eriten, her türlü formül ve uygulamaya uygun, rahatlık ve yumuşaklık arttırıcı Fucogel®, aynı zamanda yüksek performansıyla da öne çıkıyor: kısa süreli yatıştırıcı, nemlendirici, yaşlanmayı geciktirici, yeniden yapılandırıcı ve dokunsal ajan. Fucogel® biyolojik etkinliğini derideki fukoz reseptörlerine olan afinitesinden ve aynı zamanda ASIC yolu yoluyla nöronal duyarlılığı modüle etme konusundaki eşsiz yeteneğinden alır.


FUCOGEL® TOZU ÜZERİNE ODAKLANMA:

1. EKO-KAVRAM

Fucogel®'in toz formunun tasarımı, aşağıdakileri azaltmaya izin veren çevre dostu bir yaklaşımdan kaynaklanmaktadır:

- proseste ve dolayısıyla dünyanın doğal su kaynağının korunmasına yardımcı olmak için kullanılan su miktarı

- dünya çapında taşınan su miktarı ve sonuç olarak ham maddenin karbon ayak izini ve ilgili formülü azaltmak


2. YENİ FORMÜL İLHAM

- Koruyucu içermeyen Fucogel® Powder, doğal etiketli, daha yüksek doğal indekse sahip veya koruyucu iddiası olmayan veya daha az olan formüller için özellikle uygundur.

- Fucogel® Powder ayrıca evrensel olarak tanınan kozmetik referansı Fucogel®'in kapsamını, çok işlevli biyolojik ve duyusal özelliklerini getirmek için makyaj tozu uygulamalarının yanı sıra diğer toz formlarına (kuru şampuan, bebek talkı, vb.) de genişletir. özellikleri.


UYGULAMALAR:

Fucogel® kozmetik için evrensel bir referanstır:

Yatıştırıcı, nemlendirici, yaşlanma karşıtı, yeniden yapılandırıcı ve dokunma bakımı

Yüz, vücut, saç, güneş ve makyaj bakımı

Her yaştan, her cilt ve saç tipine uygun bakım

Jel, emülsiyon, jel-krem, losyon, köpürtme...

EK BİLGİLER:

- FUCOGEL® 1.5P:

INCI/CTFA adı: Biosaccharide gum-1

Kullanım dozu: %1 - %20

Koruyucu sistem: %1,5 fenoksietanol

Düzenleyici durum: AB, ABD, Japonya, Çin, Avustralya ve Kanada'da kullanım için yetkilendirilmiştir

- FUCOCERT®:

INCI/CTFA adı: Biosaccharide gum-1

Kullanım dozu: %1 - %20

Koruyucu sistem: yok (Katkı maddeleri: %3 Su / Gliserin / Sodyum levulinat / Sodyum anisat ve %0.4 Gliseril kaprilat)

Düzenleyici durum: AB, ABD, Japonya, Avustralya ve Kanada'da kullanım için yetkilendirilmiştir

COSMOS Standardına göre ECOCERT GREENLIFE tarafından onaylanmış hammadde

- FUCOGEL® TOZU:

INCI/CTFA adı: Maltodekstrin (ve) Biosaccharide gum-1

Kullanım dozu: 0.1 - 1%

Koruyucu sistem: yok

Düzenleyici durum: AB, ABD, Japonya, Çin, Avustralya ve Kanada'da kullanım için yetkilendirilmiştir

COSMOS Standardına göre ECOCERT GREENLIFE tarafından onaylanmış hammadde

- FUCOGEL® PHPE:

INCI/CTFA adı: Su (ve) Propandiol (ve) 1,2-heksandiol (ve) Etilheksilgliserin (ve) Biyosakkarit sakızı-1

Kullanım dozu: %1 - %20

Koruyucu sistem: yok (Katkı maddeleri : %10 Propandiol / %2 1.2-heksandiol / %1 Pentilen glikol / %0,05 Etilhekzilgliserin)

0212 924 18 58

bottom of page