top of page

Poloxamer

Cas Number: 9003-11-6

Poloxamer çok çeşitli uygulamalar için uygun, örneğin koyulaştırıcı ajan ve jel oluşturucu olarak ve kremlerde ve sıvı emülsiyonlarda bir ko-emülgatör ve viskozite arttırıcı olarak uygun bir polimerik çok yetenekli.


Kolliphor® P 407 poloxamer, kremlerde ve sıvı emülsiyonlarda öncelikle koyulaştırıcı ajan ve jel oluşturucu, ayrıca yardımcı emülgatör ve kıvam arttırıcı olarak kullanılır. Nifedipin, naproksen ve fentikonazol gibi belirli aktif maddeler ve ayrıca farmasötik formülasyonlardaki uçucu yağlar için poloxamer Kolliphor® P 407 ayrıca bir polimerik çözücü olarak kullanılır. Katı dispersiyonlarda Kolliphor® P 407, fiziksel karıştırma, eriyik granülasyon, sprey kurutma ve sıcak eriyik ekstrüzyon proseslerinde kullanılabilir. Ayrıca Kolliphor® P 407, jel formülasyonlarının nötralizasyonu sonucu kimyasal stabilitenin yanı sıra düşük çözünürlük gösteren aktif maddelerin formülasyonu için de uygundur. Viskoziteyi etkileme özelliği sayesinde topikal olarak verilen süspansiyonlar için stabilizatör olarak da kullanılabilir ve diş macunlarında, gargaralarda ve gargaralarda kullanılır. Çözünme arttırıcı, yağlayıcı ve ıslatıcı ajan olarak özellikle Kolliphor® P 407 poloxamer özellikle ıslak granülasyon prosesleri için uygundur.


18-23 arası HLB değeri

Öncelikle koyulaştırıcı ajanlar ve jel oluşturucular olarak kullanılır, aynı zamanda emülgatörler ve çözücüler olarak ıslatıcı ajanlar olarak da kullanılır.

Soğutma veya ısıtma üzerine termo-tersinir jelleşmenin karakteristik özelliğini gösterir. Kolliphor® P 407 poloxamer, mumsu kıvamda beyaz ila hafif sarımsı, iri taneli toz olarak sağlanır. Suda, etanolde (%95) ve izopropanolde çözünür. Eter, parafin ve yağlı yağlarda çözünmez.


Faydalar

18-23 arası HLB değeri

Öncelikle koyulaştırıcı ajanlar ve jel oluşturucular olarak kullanılır, aynı zamanda emülgatörler ve çözücüler olarak ıslatıcı ajanlar olarak da kullanılır.

Soğutma veya ısıtma üzerine termo-tersinir jelleşmenin karakteristik özelliğini gösterir.

0212 924 18 58

bottom of page