top of page

Solaryum Losyonu Gunes Sonra

Kozmetik Formula

Formül Sınıfı:

Vücut Bakım Ürünleri

Formülasyon / Reçete


FAZ A


  • Deiyonize Su (% 69,05)


  •  Glucomannan (% 0,2)
FAZ B

FAZ CFAZ D
FAZ E
FAZ F
  • Esans  (% 0,15)


Hazırlanışı:


FAZ A'daki Deiyonize Su Glucomannan D-Panthenol Provitamin B5 Glycerin Gliserin bileşenlerini berrak bir çözelti elde edene kadar (paletli karıştırıcı) karıştırarak ön karıştırılır.
2. Faz B'deki Kaprilik Kaprik Trigliserid - Caprylic/ Capric Triglyceride - Tegosoft CT Pomegranate Seed Oil Punica Granatum Seed Oil Carbomer 141 Carbopol Karbomer / C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer önceden karıştırılır: Carbomer 141 Carbopol Karbomer / C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer i Kaprilik Kaprik Trigliserid - Caprylic/ Capric Triglyceride  ve Nar çekirdeği yağı içinde dağıtılır ve karıştırarak (~ 20 dakika) faz B'yi faz A'ya eklenir.
Faz C deki  Sodyum Hidroksit - Sıvı Kostik - Sodium Hydroxide (15.000 rpm) ile 1-2 dakika homojenize edilir.
Karıştırarak (~ 10 dakika) D fazındaki  Akgünlük - Boswellia Serrata Resin Extract , İzopropil Mristat - IPM - Isopropyl Myristate  eklenir.
Faz E deki  Turunç - Citrus Grandis Peel Extract Ethanol - Denature Etil Alkol 96 - İzopropil Alkol IPA ve Faz F deki Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin - Sensiva SC 10 Glycerin, Aqua, Prunus Cerasus Extract, Satureia Hirtensis Extract - Sarise Bio Esans  eklenir ve (15.000 rpm) ile 1-2 dakika homojenize edilir ve saydam bir doku elde edene kadar yavaşça karıştırılır.
Gerekirse pH değerini ayarlanır.


Spesifikasyon Değerleri:
Görünüm: kirli beyaz, parlak emülsiyon
pH değeri: 5.0 - 6.0
Viskozite: ~ 1.000 mPas, iş mili R3, 20 rpm, 20 ° C
Santrifüjleme: (4.000 rpm, 15 dk.) Ayırma yok
Stabilite: RT, 5 °C, 40 °C'de 3 ay stabil
Mikrobiyoloji: kanıtlanmış

bottom of page